رومه ابتکار در گزارشی نوشت: این روزها که حرف از حمایت کالای ایرانی است شاید پاسخ این سوال که « کدام کالا می تواند مستحق حمایت باشد؟» بیش از هر چیز دیگری بتواند به تحقق این شعار کمک کند.

خلاصه ی این گزارش درباره ی  اینه که صنایعی مثل خودرو سازی - لوازم الکترونیک - پوشاک و کفش از جمله کالاهایی هستن که از اول سال 97 بار ها و بارها از طرف رسانه ها شنیده شدن . اما کدوم از اونا به جز صنایع دستی می تونه عنوان اصیل ترین کالای ایرانی رو با خودش به همراه داشته باشه ؟ 

منظور مقدمه ی این گزارش اینه که ایران هر کالایی رو که بتونه تولید و صادر کنه هیچ کدوم جای صنایع دستی اصیل ایران رو نمیگیره چون صنایع دستی یک کشور به عنوان هویت اون میتونه برای بقیه ی کشور ها همیشه جذابیت داشته باشه و کسی هم توی کشور های دیگه نتونه مثل اون رو تولید کنه و از طریق این تقلب پولی به جیب بزنه .

من که خودم توی اصفهان زندگی می کنم می تونم با قاطعیت بگم که هیچ کدوم از این صنایع دستی رو کشوری مثل چین که غول صادرات جهانه نمیتونه تولید کنه 

فیروزه کوبی - قالی - جاجیم - گلیم - صنایع دستی مسی - میناکاری - معرق  و. صنایعی هستند که هیچ جای دنیا مثلشون پیدا نمیشه و نیاز به حمایت دولت و مردم برای رشدشون دارن .

قسمتی از این گزارش هم صحبت آقای فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس رو به میون آورده که میگن :

((صنایع دستی نه تنها بخشی از فرهنگ و اقتصاد جامعه بوده بلکه اصل مشترک اقتصاد و فرهنگ - صنعت و هنر است.این صنعت از لحاظ فرهنگی گویای فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی کشور است و در ت های کلی نظام همیشه بحث حمایت از میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مورد تاکید بوده است .))

تلاش ما اینه که با حمایت از تولید داخلی و اصیل ایران باعث افزایش صادرات کالا به کشور های دیگه ، بهبود وضعیت اقتصادی کشور و رشد کشور عزیزمون بشیم . 

ممنون از این که توجه کردید قلب

حمایت از کالای ایرانی کشور ,صنایع ,دستی ,ایرانی ,حمایت ,تولید ,صنایع دستی ,کالای ایرانی ,داشته باشه منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تنها چت چت روم فارسی وبلاگ البرز فصل فان تعمیر و فروش غرفه سازی رایکا تخفیف ویژه دختری عاشقِ چین???? vakilmelkialipour